Інформує Державна міграційна служба

Дата: 08.02.2022 12:59

Підстави обміну паспорта громадянина України зразка 1994 року на ID-картку

Власники паспорта громадянина України у вигляді книжечки нерідко задають запитання щодо обов’язкового обміну документа на паспорт нового зразка.

Нагадуємо, що згідно  ст. 8. «Положення про паспорт громадянина України» «Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується».

Проте законодавець передбачив ряд підстав, що є вагомою причиною обміну паспортного документа у вигляді книжечки на ID-картку:

Серед них зокрема:

- викрадення;

- втрата;

- псування;

- зміна прізвища або інших даних власника документа.

Підставою обміну паспорта у вигляді книжечки на ID-картку також може бути несвоєчасне звернення до підрозділу ДМС для вклеювання фото після досягнення особою 25 або 45 років. Однак, з оголошенням загальнонаціонального карантину ця норма стосується лише громадян, які протермінували відповідне звернення до міграційної служби раніше березня 2020 року. В інших випадках власник паспорта може за бажання вклеїти актуальне фото та далі безстроково користуватися своїм документом.

Ще однією вагомою підставою для обміну паспорта у вигляді книжечки на паспорт у вигляді ID-картки є … свідоме бажання громадянина мати сучасний та більш захищений документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Про порядок, терміни та вартість його оформлення можна детальніше дізнатися тут:  https://cutt.ly/6OXAQou .

Перелік підрозділів, до яких з відповідною заявою можуть звертатися буковинці, тут: https://cutt.ly/rOXAVgr .

Управління ДМС у Чернівецькій області