Інформує Державна міграційна служба

Дата: 28.03.2023 15:17

Вступна кампанія 2023: українським школярам слід своєчасно оформити ID-картку

Вже зовсім скоро школярів України чекає Національний мультипредметний тест та вступна кампанія-2023.

Цьогоріч сесію НМТ заплановано на період з 5 по 23 червня. Додаткову сесію НМТ проведуть з 11 до 24 липня 2023 року. Реєстрація осіб для участі в основній сесії мультитесту триватиме з 3 квітня до 3 травня.

Тому ми нагадуємо юним українцям, яким виповнилося 14 років та які планують вступати до вищих навчальних закладів, про необхідність обов'язково подбати про своєчасне виготовлення першого паспорта громадянина України у формі ID-картки.

Для цього Вам необхідно подати заяву та відповідні документи до підрозділу ДМС, центру обслуговування «Паспортний сервіс» або в ЦНАП:

свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави;

паспорт громадянина України одного з батьків. У разі, коли батьки чи один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, або у разі набуття особою громадянства України на території України подається довідка про реєстрацію особи громадянином України;

РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності);

витяг з реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання (за наявності).

Звертаємо увагу, що для осіб, які досягли 14-річного віку та отримують паспорт громадянина України вперше, адміністративний збір не сплачується.

Окрім того, якщо у вас немає ідентифікаційного коду, ви можете скористатися безкоштовною комплексною послугою ID-14 та оформити паспорта разом з присвоєнням реєстраційного номера облікової картки платника податків - це дійсно зручно і швидко!

Чекаємо Вас у підрозділах Міграційної служби та бажаємо успіху на тестах!

Без черг та бюрократії: в Україні спрощують отримання витягу про місце проживання дитини

Витяг про місце проживання – одна з найпопулярніших довідок, яка необхідна під час запису дитини до садочка чи школи. Раніше, щоб отримати цю «довідку про прописку», потрібно було йти до ЦНАПу чи органу реєстрації. Тепер завдяки співпраці Мінцифри, МВС та ДМС України, її можна оформити за 1 хвилину на порталі Дія.

Для цього необхідно:

авторизуватися на порталі Дія;

у розділі «Послуги» вибрати «Довідки та витяги»;

обрати послугу «Витяг про місце проживання»;

вибрати, що хочете отримати витяг для вашої дитини;

вказати серію та номер свідоцтва про народження дитини.

Зауважимо, що витяг про місце проживання дитини сформується, якщо інформація про дитину наявна у Реєстрі територіальної громади

Звертаємо увагу, що кожен електронний витяг містить унікальний QR-код, відсканувавши який працівник держустанови зможе переконатися у дійсності документа та перевірити інформацію у реєстрах.

Нагадуємо, замовити витяг про місце проживання вас чи вашої дитини також можна через застосунок Дія.

Послугу створено за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP Фонду Східна Європа.

Управління ДМС у Чернівецькій обласі