Новини з прокуратури

Дата: 27.04.2023 14:52

Прокуратура вимагає конфіскувати землю у громадянки Угорщини

Чернівецька окружна прокуратура встановила факт набуття громадянкою Угорщини права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яку не відчужено відповідно до вимог законодавства України.

Зокрема, встановлено, що громадянка Угорщини в 2017 році успадкувала земельну ділянку площею 3,0764 га в Веренчанській територіальній громаді та не відчужила її упродовж року.

Для захисту інтересів держави прокуратура звернулася до Заставнівського районного суду Чернівецької області із позовною заявою щодо повернення земельної ділянки.

Довідково: згідно з Конституцією України, земля є основним національним багатством та обєктом права власності Українського народу.

Відповідно до ст. 81 Земельного кодексу України, землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

Заставнівський відділ

Чернівецької окружної прокуратури